Campulung Muscel
vineri, 26 aprilie, 2024

Sportivii din Mioveni au urcat pe podiumul mondial!

Alte Știri
Rezultate remarcabile pentru karatiștii din Mioveni! După prima zi de competiție în cadrul Campionatului Mondial de Karate Shotokan WSF, la secțiunea kumite pe echipe, România a obținut locul I, având în componență doi sportivi de la CS Dacia Mioveni 2012, pe  David Dumitra și Antonio Elisei.
În prima zi a mondialelor sportivii din Mioveni au urcat pe podiumul mondial, în mod repetat. Tot  David  Dumitra a câștigat la individual locul 2 la kumite shobu ippon și locul 3 la kata pe echipe, iar  Ștefan  Stanciu a ocupat locul 3 la shobu ippon individual.
Felicitări micilor noștri karatisți și le urăm succes la confruntările din zilele următoare.
Ultimele Știri

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în administrația locală

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în...